|

Министърът на младежта и спорта награди медалистите от Европейското в Батуми

07.05.2026
Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев награди медалистите от Европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми, Грузия. Националните ни състезатели спечелиха общо от двете движения и двубоите 14 медала – шест златни, пет сребърни и три бронзови. При 60-килограмовите Ангел Русев завоюва шеста поредна европейска титла, докато Дениз Данев грабна сребро в изтласкването. 
В категория до 65 кг Иван Димов се окичи със сребърен медал в двубоя след злато и сребро в отделните движения. 
При 94-килограмовите Карлос Насар не остави шанс на конкуренцията с пълен златен комплект. 
Христо Христов завърши на трета позиция в двубоя в категория до 110 кг след среброто и бронза в отделните движения. 
При жените до 48 кг Бояна Костадинова донесе още две отличия за страната ни с третото си място в двубоя и сребърния медал в изхвърлянето.    
Почетни плакети получиха и треньорите Павел Христов, Борислав Налбантов, Живко Николов и Радослав Атанасов. 
"Поздравявам ви за отличното представяне на Европейското първенство в Грузия. Въпреки трудностите показахте воля, дух и характер и отново защитихте авторитета на България. Имаме много млади и талантливи състезатели в този спорт и той заслужава да се развива при възможно най-добри условия“, заяви министър Илиев, цитиран от пресцентъра на ММС.
Националните ни състезатели и треньори изразиха своята благодарност за финансиране от страна на ММС, което позволи на отбора да участва в шампионата на Стария континент.
"Надявам се в бъдеще вече да не се работи на парче, а да се реши проблемът във федерацията напълно и да имате спокойствието да се подготвяте по най-добрия начин“, завърши Димитър Илиев. 
България завърши на второ място в комплексното класиране, като пред нас се нареди единствено Армения заради пълните отбори.
 
Снимки: ММС

 

 

© 2014 Българска федерация по вдигане на тежести