|

ВТОРИ ДЕН НА ДЪРЖАВНИЯ ЛИЧЕН ШАМПИОНАТ В РУСЕ

26.06.2022

4  титли, 12 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал завоюваха във втория състезателен ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб  - Русе.

Отличията за възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев дойдоха при кадетите и кадетките до 15 годишна възраст и момичетата до 13 годишна възраст.

Бисерка Ангелова стана държавен шампион в категория до 45 килограма при момичетата до 13 годишна възраст. Тя събра двубой от 54 килограма преодолявайки тежести от 24 кг в изхвърлянето и 30 кг в изтласкването. Постижението и донесе трите златни медала в тази категория. В същата категория до 45 килограма на второ място в двубоя се класира още една състезателка на ТСК – Русе – Преслава Йорданова, която записа двубой от 50 кг. В изхвърлянето Преслава се класира на второ място с постижение от 22 кг, а в изтласкването записа трети резултат с 28 кг.

Три златни медала завоюва Руслана Атанасова, която стана държавен шампион в категория до 45 килограма при кадетките до 15 годишна възраст. Тя събра двубой от 92 кг. записвайки постижения от 38 кг. в изхвърлянето и 54 в изтласкването.

Диян Ангелов стана държавен шампион в категория до 61 килограма. То записа двубой от 190 килограма в двете движения – 83 в изхвърлянето и 107 кг. в изтласкването. Тези резултати му донесоха три златни отличия.

Държавен шампион с три златни медала в категория до 67 кг. стана Мартин Пенчев, който записа общ двубой от 184 кг. В първото движение изхвърляне Мартин записа резултат от 84 кг, а във второто – изтласкване – 100 кг.

Държавното лично първенство се провежда в Канев център на Русенския университет „Ангел Кънчев“, а домакин на надпреварата е ТСК – Русе. Днес (26 юни) ще се представят кадетите и кадетките до 17 години и девойките. Входът за всички състезателни дни е свободен!