|

12 златни медала за ТСК – Русе в четвъртия ден на Държавното лично първенство

27.06.2022

4 титли, 12 златни, 4 сребърни и 10 бронзови медала завоюваха в четвъртия ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе.

Денят започна с три шампионски титли, които донесоха юношите на клуба. Дениз Данев стана шампион в категория до 61 килограма завоювайки три златни медала. Той записа постижения от 96 кг в изхвърлянето, 120 кг в изтласкването и двубой от 216 килограма. Държавен шампион в категория до 55 килограма стана Ерджан Весков, който също спечели три златни медала след като събра двубой от 190 кг. /86 кг в изхвърлянето и 104 кг в изтласкването/. Екрем Шабанов се окичи с титлата в категория до 73 килограма завоювайки три златни медала. Той събра двубой от 180 килограма /80 кг в изхвърлянето и 100 кг в изтласкването/. Четвъртата титла донесе двукратният европейски шампион Ангел Русев, който се състезаваше в категория до 61 килограма. В първото движение изхвърляне той записа резултат от 100 кг, а в изтласкването - 130 кг. Така с двубой от 230 килограма в двете движения Русев се окичи с три златни медала.

Сребърен медал в двубоя в категория до 67 килограма при мъжете завоюва Здравко Пеловски. В първото движение той записа резултат от 111 килограма, а във второто  -  140 кг.  така с общ резултат от двубоя  251 килограма, Здравко се класира на второ място в категорията и спечели два сребърни и един бронзови медала.

Един златен и два сребърни медала завоюва Росица Цонкова, която се състезава при жените в категория до 49 килограма. Роси постигна резултат от 48 килограма в изхвърлянето, 61 килограма в изтласкването и събра общ двубой от 104 килограма.

Три бронзови медала завоюва Надежда-Мей Нгуен при жените в категория до 55 килограма. Тя събра двубой от 125 килограма /55 килограма в изхвърлянето и 70 килограма в изтласкването/. Също с три бронзови медала в категория до 64 килограма се окичи Цветелина Стоянова, която събра двубой от 148 килограма /64 килограма в изхвърлянето и 84 килограма в изтласкването/.

Три бронзови отличия спечели и Калоян Вълчев, която се състава в категория + 109 килограма при юношите. Той записа двубой от 200 килограма /90 килограма в изхвърлянето и 110 килограма в изтласкването/.

Утре в последният състезателен ден на Държавното лично първенство, което се провежда в Русе на подиума ще излязат мъжете в категории до 73, 81, 89, 96, 109 и +109 килограма.  Входът е свободен!