|

Русенски щангисти започнаха с титла участието си в Държавното отборно първенство

10.03.2022

Първо място завоюваха момчетата на ТСК – Русе в първия ден на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Асеновград. Част от младежите, които завоюваха призови отличия, се подготвят в клуба към Ученическа спортна школа. В надпреварата участва още един русенски тим – СКВТ – Тараненко, които останаха пети при момчетата в първия състезателен ден.

Русенските момчета се оказаха най-многобройната група в първия ден на Държавното отборно първенство. 20 бяха младите щангисти, които излязоха на подиума. От тях учениците в Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ Георги Иванов (категория до 45 кг)и Мерт Харатолу (+61 кг)се класираха на второ място. Сребро завоюва още един русенски тежкоатлет - Даниел Тодоров, който се състезаваше в категория до 61 кг. В категория +61 кг. Виктор Минев се класира на трето място.

Днес на състезателния подиум излизат кадетите и кадетките до 15 години и момичетата.